Akademia Siatkówki Niepołomice

Początki Klubu

Powstał w grudniu 2007 roku przy Gimnazjum Społecznym im. Lady Sue Ryder w  Woli Batorskiej. Założony został z myślą o rozwijaniu i krzewieniu u młodych ludzi aktywnego trybu życia,połączonego z uczestnictwem w różnych formach sportowych. Zadaniem Klubu od początku działalności jest popularyzacja aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży oraz zagospodarowanie czasu wolnego. Jednym z głównych celów jest również pokazanie, jak przez sportową rywalizację można kształtować odpowiednie postawy i zachowania społeczne. W klubie wiodącą dyscypliną jest piłka siatkowa. Nasze drużyny żeńskie i męskie uczestniczyły lub nadal uczestniczą w rozgrywkach IV Ligi MZPS, Ligi Wojewódzkiej Młodzików MZPS, Amatorskiej Ligi TKKF.

Treningi

Obecnie treningi prowadzone są w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Niepołomicach. W Klubie działają grupy mini siatkówki (7-12 lat), młodziczek i młodzików (13-16 lat). Organizujemy turnieje siatkarskie, a także obozy sportowe. W naszych zajęciach uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i szkół średnich z terenu Miasta i Gminy Niepołomice, Powiatu Wielickiego oraz z Krakowa. Współpracujemy z Małopolskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Wieliczce.

Nasze Cele

Chcemy popularyzować również inne formy aktywności ruchowej, jesteśmy otwarci na wszelkie rodzaje współpracy w ramach organizacji meczy, zawodów lub imprez sportowych. Mamy nadzieje, iż nasza działalność w sposób właściwy prowadzić będzie do rozwijania i promowania sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży.

Akademia Siatkówki Niepołomice 2022 (C) Opieka Zaistniej.Online