Uczniowski Klub Sportowy „WOLA”

Powstał w grudniu 2007 roku przy Gimnazjum Społecznym im. Lady Sue Ryder w  Woli Batorskiej. Założony został z myślą o rozwijaniu i krzewieniu u młodych ludzi aktywnego trybu życia, połączonego z uczestnictwem w różnych formach sportowych. Zadaniem Klubu od początku działalności jest popularyzacja aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży orazzagospodarowanie czasu wolnego. Jednym z głównych celów jest również pokazanie, jak przez sportową rywalizację można kształtować odpowiednie postawy i zachowania społeczne. W klubie wiodącą dyscypliną jest piłka siatkowa. Nasze drużyny żeńskie i męskie uczestniczyły lub nadal uczesticzą w rozgrywkach IV Ligi MZPS, Ligi Wojewódzkiej Młodzików MZPS, Amatorskiej Ligi TKKF.
Obecnie treningi prowadzone są w salach gimnastycznych Gimnazjum w Woli Batorskiej, Szkoły Podstawowej w Niepołomicach, Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz Szkoły Podstawowej w Zabierzowie Bocheńskim. W Klubie działają sekcje mini siatkówki (szkoły podstawowe) oraz młodziczek i młodzików (gimnazjum).  Organizujemy turnieje siatkarskie, a także obozy sportowe. W naszych zajęciach uczestniczą uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Niepołomice. Współpracujemy z Małopolskim Związkiem Piłki Siatkowej oraz Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Wieliczce.
Chcemy popularyzować również inne formy aktywności ruchowej, jesteśmy otwarci na wszelkie rodzaje współpracy w ramach organizacji meczy, zawodów lub imprez sportowych. Mamy nadzieje, iż nasza działalność w sposób właściwy prowadzić będzie do rozwijania i promowania sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży.