Rozgrywki młodzieżowe w naszym klubie zostały podsumowane w zeszłym tygodniu, tym razem czas napisać parę słów o drużynie seniorów, którzy również zakończyli swój sezon. Zakończyli to może za duże słowo, ponieważ rozgrywki nie zostały dokończone z wiadomych przyczyn. Informacja, którą otrzymaliśmy od MZPS mówi jednoznacznie, że jako końcowy zostanie uznany ranking z 12 marca, a więc:

        Drużyna seniorów AS Niepołomice trzeci rok z rzędu przystąpiła do rozgrywek organizowanych przez MZPS. Przypomnijmy, że w pierwszym roku działalności braliśmy udział w II Małopolskiej Lidze Mężczyzn, zajmując ostatecznie 2 miejsce, co dało awans do I Małopolskiej Ligi Mężczyzn (najwyższych rozgrywek w województwie małopolskim). W pierwszym naszym sezonie czyli 2018/2019 w I lidze udział brało 8 drużyn. Nasz bilans na koniec to 7 zwycięstw i 7 porażek, co dało nam bardzo dobre 4. miejsce. Nie dużo zabrakło by stanąć na najniższym stopniu podium.

        Rozgrywki młodzieżowe w naszym klubie zostały podsumowane w zeszłym tygodniu, tym razem czas napisać parę słów o drużynie seniorów, którzy również zakończyli swój sezon. Zakończyli to może za duże słowo, ponieważ rozgrywki nie zostały dokończone z wiadomych przyczyn. Informacja, którą otrzymaliśmy od MZPS mówi jednoznacznie, że jako końcowy zostanie uznany ranking z 12 marca, a więc:

        Na sezon 2019/2020 patrzyliśmy z dużym optymizmem, ponieważ udało nam się utrzymać kluczowych zawodników i uzupełnić braki kadrowe na niektórych pozycjach, kontraktując nowych graczy. Po bardzo dobrym początku sezonu, gdzie długo utrzymywaliśmy się na pozycji lidera lub będąc w czołówce, przyszedł kryzys i parę słabszych meczy (braki kadrowe, kontuzje, sytuacje losowe). Przypomnijmy, że jeden z nowych zawodników – Łukasz Rędziniak, gracz o chyba największej sile w ataku i w zagrywce w naszej drużynie już w drugiej kolejce uległ poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w całym sezonie. Jednocześnie doszły  jeszcze mniej groźne urazy, które miały wpływ na skład meczowy, min. kontuzja stawu skokowego wyeliminowała Jacka Farona z udziału w rozgrywkach w ostatnich kilku meczach. W tym czasie graliśmy bardzo nie równą, szarpaną siatkówkę, ze zbyt dużą ilością popełnionych błędów własnych. Na szczęście kryzys został w porę opanowany, dzięki czemu zwyciężylismy w dwóch ostatnich kolejkach (Hutnik, Kęty) i z nadziejami czekaliśmy na rewanż z krakowską Spartą, w ramach ostatniej kolejki. Do której, jak już wiemy niestety nie doszło.

        Sezon w liczbach to 9 zwycięstw i 8 porażek, co dało tylko 7 miejsce. Jest to bilans lepszy niż sezon wcześniej, ale niestety miejsce gorsze. Po prostu tak się ułożyła tabela.

        Plany na przyszły sezon?

        Działania już są w trakcie realizacji, trwają rozmowy z zawodnikami. Na pewno będziemy się starali, by drużyna, którą zobaczymy zapewne w październiku na ligowym parkiecie była jeszcze mocniejsza i grała jeszcze lepszą siatkówkę.

Skład AS Niepołomice w sezonie 2019/2020

  • Rozgrywający: Mikołaj Wojtyczka, Kamil Kącki, Jakub Kurpiel
  • Przyjmujący: Piotr Klima, Patryk Węziński, Mateusz Porosło, Rafał Porębski, Hubert Błażejowski
  • Środkowi: Jacek Faron (k), Marcin Pejski, Tomasz Kutyła, Dawid Zieleń, Grzegorz Białas
  • Atakujący: Jakub Duda, Damian Mech, Arkadiusz Derosa, Łukasz Rędziniak
  • Libero: Piotr Grochot, Maciej Sendorek, Maciej Wilkosz

Trener: Grzegorz Białas

Specjalne podziękowania kierujemy do osób, bez których nie byłoby ligowej siatkówki w Niepołomicach:

Sponsorzy główni

Partnerzy