W weekend 23-24 marca halę sportową Społecznej Szkoły Podstawowej im. Lady Sue Ryder owładnęło prawdziwe siatkarskie szaleństwo! Akademia Siatkówki Niepołomice była bowiem gospodarzem rejonowego I  turnieju eliminacyjnego do wojewódzkiego finału rozgrywek o Puchar Kinder+Sport.

W sobotę 23 marca w zmaganiach siatkarskich brali udział chłopcy z rocznika 2006, rywalizując w kategorii „czwórek”. Wśród 15 drużyn uczestniczących w turnieju dwie reprezentowały Akademię Siatkówki Niepołomice. Jedna z nich zajęła 4 miejsce.  Wyższe lokaty uzyskały drużyny z UKS 22 Kraków (miejsce 1), Radwan Sport (miejsce 2) i AMS Pcim (miejsce 3).

Niedziela 24 marca była z kolei dniem siatkarskiej rywalizacji w kategorii „dwójek” chłopców z rocznika 2008. Do tego turnieju zgłoszonych było blisko 60 drużyn z całej Małopolski. Z Klubu AS Niepołomice wystąpiło 6 drużyn. Nasi najlepsi zawodnicy wywalczyli następujące lokaty: 4, 9, 10. Miejsce 1 w tej kategorii objęła drużyna z JEDYNKI Libiąż, miejsce 2 z MKS Andrychów, a 3 z KĘCZANIN Kęty.

Poza reprezentantami z wyżej wymienionych klubów, podczas 2 dni na parkiecie hali sportowej w szkole na Jazach zagrali także zawodnicy trenujący na co dzień w: ORLIK Bolesław, WAWEL Kraków, SOKÓŁ Gimnastyka Tarnów, SPARTA AGH Kraków, Volley Brzesko, SALOS Staniątki, TRÓJKA Olkusz, APS SMOKI Kraków. Większość klubów wytypowała do eliminacji kilka zespołów.

Najmocniejszym drużynom serdecznie gratulujemy, a zawodnikom AS Niepołomice już dziś obiecujemy, że będziemy mocno trzymać kciuki za powodzenie podczas kolejnego etapu, jakim jest II turniej eliminacyjny do etapu wojewódzkiego.  

Na koniec przypominamy, że w tym roku przypada 25 edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce, które od 12 lat realizowane są przy współpracy PZPS z firmą Ferrero w ramach programu Kinder+Sport Joy of Moving. Cieszymy się, że możemy aktywnie współtworzyć to wydarzenie!

[WRGF id=1382]